top of page

תכנון ועיצוב בית פרטי

Ben Raznieli - Ramat Magshimim 11, Rishon le Zion-9.jpg

תכנון ועיצוב בית פרטי

עד היום תמיד גרתם בדירות ומעולם לא באמת עסקתם בשאלת עיצוב הבית הפרטי שלכם? אם כך, בהחלט אפשר להבין את ההתרגשות שלכם. אם היום אתם עומדים בפני החלום של תכנון ועיצוב הבית, יש הרבה פרטים וצורת חשיבה שונה ממה

שהורגלתם שכדאי לחשוב עליהם – הם יהיו אבני היסוד אשר ייצרו בסופו של דבר את של הבית שלכם.

ראשית הגדירו את סגנון הבית שעליו אתם חולמים, האם זה יהיה בית קלאסי, אירופאי, מודרני, כפרי, או אולי שילוב של שני סגנונות – העיקר שתגדירו קו מסוים לכם ולמעצב בכדי להגיש שפה מנחה אחידה ומדויקת.

יצאתם לדרך? יופי! צרו צורת חשיבה שונה, פתוחה יותר – כזאת שיודעת להתחשב במפלסים השונים בבית, במרחב הגדול, בתקרה הגבוהה, בשטח המקיף את הבית ונותן לנו את הנוף העוטף. החשיבה היצירתית כאן צריכה להיות שונה – כזאת שמסוגלת להבין מה החללים בבית פרטי מבקשים מצד אחד ומה מסוגלים לתת מצד שני.

עברתם את שלב הפתיחות המחשבתית? מעולה!

הכנסו לשלב התכנון. תרגמו למתכנן את הצרכים שלכם, התפקוד היום יומי, ההתנהלות בבית, הפעולות העכשוויות והעתידיות שלכם, מגבלות, אחסון, אירוח, תפקוד המטבח, כיווני שמש שאתם מחבבים במיוחד, תמונת הנוף שתרצו לראות מהסלון וכל דבר שעולה בראשכם – כך יוכל המתכנן להוציא פלט אחיד ומגובש ולהעבירו לתוכנית העמדה מסודרת.

גיבשתם סט תוכניות מגובש ויסודי? נפלא!

המשיכו לשלב העיצוב החיצוני והפנימי של הבית. בחרו יחד עם המעצב את הצבעים השולטים, החומרים, גוון האור בתאורה, פרטי נגרות שאתם אוהבים, חיפויים, קו וצבע למוצרי חשמל בולטים, סגנון הנמכות תקרה, מזגנים אפקטיביים לכל הקומות וכמובן דגש גדול על התייחסות עיצוב הבית מבחוץ, האם לחפות אותו בחומר, צבע, שליכט צבעוני? שילוב סוגי ריצופים שיהיו כמובן בדרגת אנטי סליפ למניעת החלקה, תאורת חוץ שתקיף אתכם מכל מקום בבית בשני מצבים: תאורה יומית ותאורת אווירה. ממליץ לכם לבקש הדמיה לחלל מרכזי אחד בבית בכדי להבין ויזואלית את האווירה הכללית.

סיימתם גם את השלב הזה? מצוין!

כעת בקשו תכנית פיתוח חוץ המשלבת בתוכה את הסנכרון בין הצמחיה המקיפה את הבית לבין הריצופים השונים וריהוט הגן. ישנה מחשבה מאוד גדולה על החוץ, מתכנן טוב ידע להוציא מהחלל את הקסם הגדול שלו ולהפוך את החצר לגן מפנק, חמים ופסטורלי – כזה שייתן לנו את המקום לברוח אליו וקבל את האנרגיה לה אנו זקוקים ביום יום. חשוב להבין איזה סוגי צמחים עובדים לפי כיווני השמש ובהתחשבות האור וצל, ממליץ לבחור צמחיה שלא מנשירה עלים ולא מצריכה ניקיון ותחזוקה קשה מדי, חשוב לדאוג למערכות השקיה אוטומטיות ולתאורה מוגנת מים המשתלבת עם הצמחים ומאירה את מה שנרצה להבליט. 

לסיכום: בהחלט כדאי גם להכניס לעיצוב הבית הפרטי שלכם מספר עקרונות חשובים של בניה ירוקה והתחשבות בטבע. אם אתם יכולים להקטין את צריכת החשמל בבית החדש ולהשתמש ביותר משאבים טבעיים וכל זאת מבלי לפגוע בסביבה, מדוע שלא תעשו זאת? ניתן לעשות זאת לא רק על ידי פתיחת חלונות שיאפשרו לאור הטבעי לעבור אלא גם על ידי התקנת דוד שמש על ראש גג

הבית ופתרונות סולאריים מגוונים.

והכי חשוב: הפכו את הבית הפרטי לבית הפרטי שלכם! כזה שמותאם באופן אישי ומדויק לאישיות שלכם וייתן לכם בכל בוקר את

האנרגיה הדרושה להתחיל את היום בחיוך. 

בהצלחה!

תכנון ועיצוב דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה הוא ענף מיוחד בפני עצמו שאינו כרוך רק בהוצאת תקציב עתק, אלא גם בטוב טעם שמתבטא בכל מרכיב, צורת חשיבה וראיה של העיצוב והתכנון בחלל. העיקרון הנכון ביותר שלו, הוא עיצוב אלגנטי, מאופק, לא מתחנף וחכם. מעצב יוקרה יודע ליצור את מוקד תשומת הלב ואת החללים המשלימים בצורה אלגנטית ומתוחכמת בשילוב אווירה חמימה וביתית.

 

מאוד מרשים לראות דירות יוקרה ואנחנו תמיד מחפשים את האלמנטים הכי עוצרי נשימה, כמו בריכת אינסוף, פינות ישיבה ייחודיות במרפסת, גינה עשירה על הגג ומרחבים עצומים בדירה עצמה. מנגד נוכל ליצור את היוקרה גם בדירות קטנות, היא תהיה יוקרתית בעינינו משום שהיא מעוצבת בפריטים שאי אפשר לטעות באיכותם. עיצוב דירות יוקרה לא חייב לצעוק את מחיר המרכיבים של העיצוב וזה יכול להיות מאוד מאופק, ובלבד שהמכלול שם ייתן לכם את התחושה הנכונה והמתאימה שהגעתם לחלל שמישהו חישב בו נכון את היחס בין האלמנטים, ותרגישו שמישהו השקיע מחשבה ביצירת מקום שנעים להיות בו מבלי לוותר על המראה המעוצב שלו.

למעשה, כל מי שנכנס לבית בעיצוב יוקרתי יחווה את תחושת העושר והפאר מיד וללא קשר לגודל הדירה או המחיר ששולם בעבורה. אם תגייסו לצידכם מעצב או מעצבת מוכשרים המתמחים בעיצוב דירות יוקרה, תוכלו להעניק לה אפקט עוצמתי ומרשים הכולל קונספט, קשר בין חללים, התאמת צבעים וניצול פרקטי של כיווני האוויר ואור השמש.

בהצלחה!

תכנון ועיצוב מודרני

סגנון העיצוב הנחשק והפופולרי מתאים לבתים ומשרדים שמעוניינים לשדר מראה אמיד ויוקרתי. הוא מאופיין בקווים גיאומטריים ברורים, ניקיון ומינימליזם, המתבטאים ב-3 עקרונות שיוצרים יחד מראה מרשים ודומיננטי.

תחכום: אלמנטים סולידיים בשילוב חומרים מיוחדים והשפה אותה דובר המעצב

טכנולוגיה: אבזור חכם, החל ממערכות בית חכמות וכלה בפתרונות מתקדמים המשפרים את חיי היומיום והופכים אותם לנוחים ומעניינים יותר.

מקוריות: אלמנטים, פרטי נגרות אישיים, ריהוט – הקפדה על מוצרים מקוריים ולא מוצרי מדף

לאנשים המבקשים עיצוב מודרני צריכה להיות גם את הפתיחות המתבקשת לתת למעצב להוביל ולהכניס רעיונות וחשיבה יוצאת דופן, כזאת שמוגדרת מחוץ לקופסא, נועזת ובועטת. מאחר ועיצוב מודרני רחוק מעיצוב שמרני ומיושן, צריכה להיות כאן חשיבה סופר אינטיליגנטית ונבונה. כזאת שמאפשרת ליוצר יד חופשית ושימוש בכל אמצעי יצירתי ומחשבתי בכדי להביא מצד אחד תוצאה מדויקת וייחודית ומהצד השני לשמור על איפוק ויכולת הסנכרון בניהם. מומלץ לראות תיק עבודות של המעצב ולהבין אם הגדרתו למעצב מודרני קולעת להגדרתכם,  אם אכן אהבתם את מה שראיתם, נפגשתם ויצרתם כימיה ראשונית אישית וטובה צאו לדרך בפתיחות מחשבתית ותנו לו לנצח על התזמורת. 

בהצלחה!

bottom of page